VDRS14T385BSE
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VDRS14T385BSE
  • 1
Diameter : 17 mm
Voltage Rating AC : 385 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 110 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.025 kV
Series : VDRS
Varistor Voltage : 620 VDC
Voltage Rating DC : 505 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 280 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 380volts 17mm